Snowpiercer: Arka przyszłości

przez 19 lutego 2014
 

Już 11 kwietnia ma odbyć się premiera japońskiego thrillera którego tytułem to „Snowpiercer„. Dzieło japońskiego reżysera Joon-ho Bong, znanego między innymi z mocnego filmu „Matka” czy „The Host”. Bong postanowił i tym razem przykuć uwagę widzów tworząc pełen napięcia i akcji film, gdzie w głównych rolach obsadził Chrisa Evansa jako Curtisa i Tildę Swinton jako Malson.

Film ten zabierze widzów do niedalekiej przyszłości, kiedy to w 2031 pewien eksperyment, który miał powstrzymać globalne ocieplenie nim zabije całe życie na ziemi. Akcja toczyć się będzie w post apokaliptycznym i zimowym świecie, a jedyni ocalali ludzie będą podróżować tytułowym pociągiem Snowpiercer. Film z gatunku Science Fiction ma zamiar ukazać widzom, jak ciężko jest przetrwać na tak niewielkiej, klaustrofobicznej przestrzeni jakim jest pociąg, pasażerom z różnych klas społecznych. To będzie podróż pełna walki, w której każdy wagon ma własne prawa i będzie o nie walczył. Czy koniec cywilizacji okaże się również końcem niesprawiedliwości społecznej?

Joon-ho Bong w filmie „Snowpiercer: Arka przyszłości” tworząc go opierał się na podstawie francuskiego komiksu „Le Transperceneige” Jacquesa Loba. Podobnie jak w tej graficznej powieści, tak i w Snowpiercer Bon chce ukazać, jak zwykła i sponiewierana biedota zaczyna domagać się swoich prawi i zacierać wcześniej ustanowione podziały z pławiącą się dostatku elitę. Czy w pędzącym dookoła globu pociągu dojdzie do wielkiej rewolucji?

Film zapowiada się dobrze, zarówno ze względu na ciekawą fabułę oraz przyzwoicie dobraną obsadę aktorską. Obok głównych aktorów zobaczyć będziemy mogli także inne gwiazdy Hollywood, między innymi osoby takie jak Octavia Spencer, John Hurt, Ed Harris, Ewen Bremner, Jamie Bell, Alison Pill i Song Kang-Ho („The Host”). Bond liczy, że zimowa apokalipsa, która w pewnej części jest nam bliska, przyciągnie przed ekrany kin mnóstwo widzów. Ciekawostką jest, że dystrybutor światowej wersji tego filmu chciał wyciąć blisko 20 minut filmu, a dokładniej rzecz ujmując wątki rozwoju postaci. Bong oburzył się na taką informację. Na szczęście (dla widzów z całego świata) Harvey Weinstein zdecydował się nie ciąć „Snowpiercera” i film trafi do światowych kin w oryginalnej wersji.

Zapewne nie tylko reżyser, ale i wielu fanów jego twórczości zadaje sobie pytanie, czy film „Snowpiercer” zdobędzie podobną sławę co „Titanic”? Choć w filmie Bonga nie ma wątku romantycznej miłości, to łączy je przecież wyraźny zarys podziału pomiędzy cierpiącymi z powodu biedy ludźmi z najniższej klasy, a pławiącą się w bogactwie i luksusie elitą.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wielkiej premiery w polskich kinach, która odbędzie się już 11 kwietnia!

Ocena redakcji
 
Ocena ogólna

Ocena

Twoja Ocena
Ocena użytkowników
 
Ocena ogólna

Ocena użytkowników

You have rated this

Skomentuj jako pierwszy!
 
Napisz komentarz »

 

Twój komentarz 

Ocena ogólna